Ghetto Zouk Dance – tanec, kterému nechybí chytlaví rytmus ani vášeň

Rádi bychom vám představili tanec, jehož autorem je jeden z našich lektorů – Vitor Mendes. Vyučuje ho společně s tanečnicí Ivonou Szantovou a pokud máte rádi párové tance, určitě vás zrovna tento chytne za srdíčko.

 

Vitor se narodil v chudém

ghettu Pedreira Dos Hungaros v portugalském Lisabonu kapverdským rodičům. Osm let působil v Londýně a od roku 2010 žije v Praze. Kromě tančení se v současnosti věnuje své rodině, ale také zpěvu, moderování a natáčení. Od roku 2015 pracuje na své vlastní taneční metodě – Ghetto Zouk Dance.

 

Ivona pochází ze Slovenska a do Prahy ji ve stejnou dobu přivedlo studium diplomacie. Po škole si zkusila pracovat ve firemním prostředí, ale brzy zjistila, že kancelářský člověk z ní nebude. Momentálně účinkuje v několika pražských muzikálech, spolupracuje s Vitorem a je pravou rukou v Tanečním Sectoru.

Ačkoliv jsou jejich původy snad ve všem rozdílné, náhoda je svedla dohromady a vytvořila z nich taneční pár. Více vám k tomu řekne Ivon.

 

Jak jste se jako taneční pár našli a dali dohromady?

Byla to veliká shoda náhod. Vitor zvažoval ukončení taneční kariéry, protože neměl v Praze taneční partnerku a já jsem se naopak po dlouhé době chtěla k tančení vrátit. Po dovolené v Portugalsku jsem hledala hodiny Kizomby. Jednoho dne jsem zašla na hodinu k Vitorovi a zjistili jsme, že jsme se tak nějak našli ve správnou chvíli. Samozřejmě pak ale následovali hodiny a hodiny tréninku.

 

V Sectoru spolu vyučujete Ghetto Zouk Dance, můžete ho krátce představit? Je vhodný i pro začátečníky?

Ghetto Zouk Dance je taneční metoda vycházející a afrického tanečního stylu Kizomba a jeho tvůrcem je právě Vitor. Ghetto Zouk existuje i jako hudební styl a z

něho při tvorbě a tančení vycházíme. Má velice chytlavý rytmus a rychlejší tempo než Kizomba, proto se může zdát obtížnější, ale jako u každého tance, je to o tréninku. Nás na něm baví, že může být pokaždé jiný, záleží na písničce. Někdy je hravý a energický, jindy více elegantní nebo sexy. Nejlepší je zajít si na hodinu a zkusit na vlastní kůži!

 

Jak hluboká je vaše láska k tanci?

Hodně hluboká! U obou z

nás sahá do dětských let. V kapverdské komunitě se žádná oslava nikdy neobešla bez zpěvu a tance. Vitor proto od dětství tančil tradiční kapverdské tance

, Kizombu a pak hlavně Capoeiru, kterou později začal v Londýně vyučovat. Já tančím od šesti let v taneční skupině a když zrovna netančím s Vitorem, tak jsem na zkouškách v divadle nebo v našem tanečním SECTORU. Oba tancem žijeme a živí nás. To by ho člověk nemohl nemilovat!

Přijďte taky na lekci Ghetto Zouk Dance. Otevřené lekce učíme každou středu od 19:00 a registrace v páru ani předchozí taneční zkušenosti nejsou podmínkou.