Angeé jak jí možná neznáte

Angeé je skvělou tanečnicí i taneční lektorkou. S tancem začala už jako teenager a hned po střední škole odletěla do New Yorku, kde studovala taneční školu Broadway Dance Center. Od roku 2009 je pak součástí JAD Dance Company. Za sebou má spoustu zkušeností, dvakrát byla součástí světového turné amerického zpěváka Kanye Westa a letos už po páté vy- mýšlí choreografie pro TV show „Tvoje tvář má známý hlas“. Od září ji pak můžete potkávat na televizních obrazovkách v pořadu „1 proti všem“, který bude moderovat po boku Leoše Mareše a Libora Boučka. A když zrovna netančí, věnuje se režírování různých projektů, například Teniskology nebo konferencí.

Jaký je obsah tvé lekce, na co se zaměřuje, pro koho je vhodná?

Učím MTV Style, což by se nejjednodušeji dalo přirovnat k tancování, co vidíte ve videoklipech a televizních shows různých popových a hiphopo-vých umělců. Na svých lekcích se snažím studenty rozvíjet komplexně, takže mi nezáleží jen na tom, aby jednotlivé pohyby udělali technicky správně, ale aby při tom mysleli i vlastní vyjádření, na výraz v obličeji a hlavně aby si tancování užívali. Protože hlavní důvod, proč lidi tancují je, protože je to baví. Na mojí lekci může přijít úplně každý. Není omezená ani věkem, ani žádným levelem, pouze tím, že když vstoupíte do sálu, tak na vše venku zapomenete a makáte na 100 %!

Na Instagramu (@angeesvoboda) denně motivuješ spousty lidí. Bereš to jako nějaké své “poslání”?

Popravdě jsem nad tím nikdy takhle nepřemýšlela. Já sociální sítě beru jako skvělý nástroj k propojování lidí a jako možnost přiblížit svojí práci dalším lidem. Takže jestli tím někoho inspiruju k tomu, aby dělal to, co ho baví, mám obrovskou radost!

Co pro tebe znamená motivace? Jak důležitá je k životu? Kde se motivuješ ty?

Kdysi jsem si slíbila, že budu dělat jen to, co mě baví, naplňuje a dělá mě šťastnou. Tím se řídím celý život. Takže nevím, jestli jsem slovo motivace vůbec někdy použila. Ale mám okolo sebe spoustu lidí, kteří mě inspirují být stále lepší a lepší a za to jsem moc vděčná.

Jaké tři nejzásadnější body ti pomáhají k osobnímu růstu?

Mít se ráda. Být k sobě a k ostatním vlídný, protože ne vždy je vše růžové a po našem, a ne vždy se vše daří. Nebát se vyjít ze své komfortní zóny a trochu riskovat, protože jen tehdy můžeme růst. Být trpělivý a nechat svojí práci mluvit za sebe… Ajajaj, jsou 4:).